KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12848128
*
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:07:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 17:14:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 17:14:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk mÃ¥lare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50